Художня майстерня deСтиль авторська лялька - ляльковий дім
м.Київ, вул.Тарасівська 12

Інформація за телефонами:
097-246-08-83
068-236-27-29
093-449-44-65
eMail    info@destyle.com.ua
Укр   Рус
Новини   •   Ляльковий дім   •   Милі дрібнички   •   Майстер-класи   •   Матеріали   •   Живопис   •   Фотографія, дизайн
   
Авторська лялька - майстер клас - новини

Фото-звіт виставки авторської ляльки "Різдвяні дарунки".

На зимові свята часто трапляються дива та неймовірні казкові оказії. З цієї нагоди громадське об’єднання лялькарів “ДеСтиль” та музей історії Києва створили спільний проект - виставку авторської ляльки, живопису та графіки “Різдвяні дарунки”.

Виставка тривала з 17 грудня по 11 січня на першому поверсі музею. Відвідувачі мали змогу насолодитися мистецтвом авторської ляльки, зануритися в святкову атмосферу фантазійних образів, казкових персонажів та Різдвяного Дива.

У двох прострих виставкових залах можна було потрапити на аудієнцію до “ Рудої Королеви” Ірини Єлісєєвої, “Марії-Антуанетти або червоного сфінкса” Наталії Рудюк чи до самого “Гендальфа Сірого” Ірини Таубе; посидіти з “Маленьким Принцом” авторства Олени Золотовї та Олени Місюни; уявити себе на новорічному балу в замку з пишно вбраними дамами Ірини Пільків, Марини Акулінічєвої, Катерини Петрик та Олени Шуміліної, королями, чарівниками та арлекінами Тетяни Деревінської, вишуканими музиками І.Єлісєєвої; а з балу відразу перенестися на екстравагантну вечірку в стилі 1950-х від Роксани Рубіс; бігти за кроликом з “Аліси в країні чудес” від Мар’яни Ґерети; податися у мандри за океан з піратом Ірини Кіршиної; почаювати на індійський манер з ляльковими персонажами Наталії Долганнікової або ж випити кави з мрійником Марини Перепеліциної; поколядувати на славу з вертепом Оксани Цюпи; розгадувати зимові коди у візерунках графічних робіт Надії Михайлицької або ж втекти від зимової холоднечі у теплий літній пейзаж Ігоря Єлісєєва і пригадати солодкий смак липневих груш.

“Експозиція виставки спеціально не обмежувалася лише зимовою тематикою. Малося на меті зібрати нарізноманітніші прояви радості, щастя, доброти, казковості та дивовижі в мистецьких творах. “ – Ірина Пільків (засновниця ГО лялькарі “ДеСтиль” та ініціатор виставки)

Основний акцент був зроблений на репрезентації творчості майстрів київської школи, котрі стоять біля витоків українського лялькарства і є рушійною силою розвитку цього мистецтва. Такі митці як Ірина Єлісєєва, Катерина Петрик, Ірина Кіршина, Тетяна Деревінська, Наталя Рудюк, є не лише добре відомими, мають впізнавану стилістичну манеру, але вже виховали молоде покоління лялькарів. Також, представлені роботи майстрів з Харкова, Вінниці та Львова. Загалом, до експозиції виставки “Різдвяні дарунки” увійшли роботи двадцяти п’яти лялькарів з усієї України, а також живописні твори Ігоря Єлісєєва та графіка Надії Михайлицької.

Зокрема, дуже повно була представлена колекція ялинкових іграшок. Відвідувачі виставки могли наочно прослідкувати історичні зміни у ялинковій прикрасі: від антикварних іграшок до сучасності. Такі лялькарки, як Людмила Літвінова , Олена Золотова, Олена Князєва, відродили старовинні, давно забуті методи виготовлення ялинкових іграшок: в техніці ватної скульптури, вінтажні прикраси вікторіанської доби. До експозиції ввійшла частина антикварних іграшок різних країн світу з великої колекції відомої київської письменниці та колекціонера - Лади Лузіної.

Однією з родзинок виставки стали дівчатка всесвітньо відомої паризької лялькарки Анне Мітрані (Anne Mitrani) із колекції Тетяни Сазонової. Ляльки Анне Мітрані захоплюють своєю реалістичністю та емоційністю. Також на виставці була представлена фундаментальна праця-дослідження авторської ляльки Тетяни Сазонової “Ляльки. Маніфест колекціонера”.

Невід’ємною частиною виставки стали різноманітні інтерпретації образу ведмедика Тедді від талановитих українських тедистів: Людмили Васильєвої,Світлани Смаглової, Заріни Маді, Наталії Юрінової, Людмили Волі.

Куратори виставки Пільків Ірина та Роксана Рубіс
Мар'яна Ґерета