Художня майстерня deСтиль авторська лялька - ляльковий дім
м.Київ, вул.Тарасівська 12

Інформація за телефонами:
097-246-08-83
068-236-27-29
093-449-44-65
eMail    info@destyle.com.ua
Укр   Рус
Новини   •   Ляльковий дім   •   Милі дрібнички   •   Майстер-класи   •   Матеріали   •   Живопис   •   Фотографія, дизайн
   
Авторська лялька - майстер клас - новини

З Днем Народження нас!!!

Щирі вітання усім авторам, колекціонерам і просто закоханим у ляльки людям!!! Цією виставкою ми відзначаємо річницю заснування київського громадського об’єднання лялькарів «деСтиль», що виникло на основі художньої майстерні з однойменною назвою, яка активно просувала цей жанр мистецтва. Засновниками організації є львівська лялькарка мистецтвознавець Пільків Ірина, веб-дизайнер Савін Павло та київська лялькарка Воропай Оксана.
Довкола цих людей і згуртувалась команда однодумців-художників, яким небайдужий розвиток сучасного українського мистецтва. Спершу кияни, а поступово і лялькарі з усіх куточків України, згодом з ближнього та дальнього зарубіжжя.
Особливо хочеться відзначити таку творчу яскраву особистість як Оксана Воропай, що стала душею організації, її ентузіазм, невичерпна енергія та щире зацікавлення лялькарством позначилися на діяльності усього колективу. Так організатором та керівником танцювального проекту була саме Оксана Воропай. Технічну підтримку, усі друковані матеріали – каталог, плакати, буклети - робота Павла Савіна. Проект об’єднав творчість 25 художників-лялькарів та 3 живописців. Усі роботи були виконані саме для цього проекту і ніде більше не виставлялись, деякі експонати подолали значні відстані, щоб потрапити на нашу виставку. Так механічна красуня Ніа, грузинського автора Дениса Гонобуліна, прибула з Тбілісі, вона уміє танцювати і має приємне освітлення блакитного кольору. Граційні східні красуні прибули до нас з Санк-Петербургу поїздом, вони зодягнені у справжні японські шати, а тіло має татуювання. Яскравою окрасою виставки є живописні роботи білоруської художниці Анни Салівончик, її олійний живопис дуже співзвучний з експонатами виставки, на своїх полотнах мисткиня зображає дітей з їх улюбленими іграшками, казкових принцес та звірят. Цікавими мистецькими об’єктами відзначились і українські лялькарки – киянка Вікторія Кукало створила глибокий філософський образ, здивувала усіх своїм оригінальним рішенням теми танцю. Олена Місюна , лялькарка що постійно вдосконалює свою техніку та приділяє велику увагу пластичній анатомії, створила чудову граційну ляльку з ідеальними пропорціями, що здається ще мить і оживе.
Уся експозиція поділена на зони об’єднані такими темами як східні мотиви, сучасні танці, балет, старовинні танці, африканські мотиви та інше. Арт –об’єкти виготовлені з різних матеріалів - ляльки з паперклею, флюмо, пластику, металу, тканини, вати, а також із застосуванням різноманітни технік – скульптурний текстиль, шарнірна лялька, лялька на жорсткому каркасі і без нього, механічна лялька.
Цей проект є свого роду підсумком нашої бурхливої діяльності продовж усього року. Адже, всього за такий короткий термін ми плавно перейшли від скромних виставок місцевого значення до серйозних міжнародних проектів: 22 вересня – 20 жовтня 2011 р. ми вперше об'єднали своїм проектом «Все дело в шляпе» провідні галереї Києва та майстрів з усієї України, які працюють у жанрі авторської ляльки, приймали участь у міжнародних фестивалях. У серпні 2011 р. організували виставку сучасної української авторської ляльки в Грузії. У березні 2012 р. разом з книгарнею «Сяйво» створили цікаву експозицію «Мій улюблений книжковий герой», травні 2012р. відбулася міжнародна виставка в Тбілісі – «Чарівний світ майстрів», 1 вересня розпочалась виставка «Шкільна феєрія», 6-8 вересня - міжнародний проект «Лялькова країна» - де вперше втілився задум розташувати окремо експонати кожного міста, до міст України долучилися чудові колекції зарубіжних гостей - Японії, ЮАР, Росії, Грузії.
І нарешті підсумковий проект нашої річної діяльності 19 - 29 вересня «Ляльки запрошують до танцю!» , виставка, яка є дуже важливим перехідним етапом розвитку лялькарського мистецтва, великі виставкові зали, кожен експонат розташований на значній відстані один від одного, що дає можливість помітити цікаві ідеї втілені авторами, показати ляльку у всій її красі.
Як лялькар можу з впевненістю сказати, що такі виставки є справжнім святом для художника-лялькаря, а також для усіх глядачів та цілувальників нашого мистецтва, які прийшли не тільки на відкриття, але й впродовж усього терміну виставки. Як мистецтвознавець, приємно відзначити зростання майстерності, вдосконалення технічних процесів учасників виставки,робота над цілісністю образу і загалом відзначити що на цьому етапі уже кількість починає переходити у якість.
Усю цю грандіозну роботу ми здолали завдяки дружній команді однодумців. творчому ентузіазму та взаємодопомозі. Маємо велику надію, що уся наша велика дружня творча сім’я і надалі буде працювати так злагоджено, творчо та активно, маючи на меті розширення кордонів популяризації мистецтва авторської ляльки та постійне підвищення якості робіт.
Сподіваємось і надалі на дружні і теплі стосунки, що допоможуть реалізувати ще багато цікавих проектів.Пільків Ірина