Художня майстерня deСтиль авторська лялька - ляльковий дім
м.Київ, вул.Тарасівська 12

Інформація за телефонами:
097-246-08-83
068-236-27-29
093-449-44-65
eMail    info@destyle.com.ua
Укр   Рус
Новини   •   Ляльковий дім   •   Милі дрібнички   •   Майстер-класи   •   Матеріали   •   Живопис   •   Фотографія, дизайн
   
Авторська лялька - майстер клас - новини

Київський музей ляльок.

У Києві за адресою Кловський узвіз, 8 у 2003 році на першому поверсі однією дружньою сім’єю поселилися найпрекрасніші, найказковіші, такі різні за віком та характером, веселі й сумні, мрійливі та серйозні персонажі, котрі причарують малечу, а дорослим нагадають про їхнє дитинство.
Довівши до пуття свою оселю, вже з 1 січня 2005 року Державний музей іграшки запрошує в гості всіх-всіх-всіх: малих дітлахів і дорослих, поціновувачів авторської ляльки, бажаючих торкнутися історії іграшки, прослідкувати всі етапи її розвитку. Тут можна зустріти народну ляльку-мотанку, ретро-ведмедиків, котрим вже за п`ятдесят, авторські ляльки 30–40 рр. ХХ століття, діючу модель парової машини, вітчизняну ляльку Барбі, фігурки коней та оленів із сиру.
Музей іграшок в Україні мав бути створеним ще в 40-х рр., але завадила війна. Іграшкову колекцію почали збирати ще в 1936 році. Вона поповнювалася і збагачувалася новими екземплярами протягом сімдесяти років. До 2002 року колекція «охоронялася» Комітетом іграшки, пізніше перейменованим на Міжвідомчу раду іграшок. Було зібрано понад 12 тисяч зразків іграшок. Колекція стала основою фондів Державного музею іграшки. В невеликому приміщенні представлена лише частина експонатів. Є два зали постійної експозиції: історичний «Квиток у дитинство» і української народної іграшки, також зал змінної експозиції.
Завдяки таким експонатам як лялька – кукурудза 60-х рр., ляльки-міліціонери, перший трансформер «від коня до трактора» 30-х рр., можна відчути вплив ідеології суспільства на тематичність та образність іграшок. Авторські екземпляри ляльок, фігурок, м’яких іграшок демонструють творчі досягнення талановитих українських майстрів іграшки: Кісільової, Зіми, Махринської, Сушкової та інших. Дизайнерські задумки, а також постійний вплив науково-технічного прогресу відобразилися в промислових екземплярах швейних машинок (поч. ХХ ст., 50-х і 70-х років), іграшкових прасках (від вугільних до електричних) і т.п.

Окрасою колекції є ляльки в національному вбранні та надзвичайно барвиста колекція українських народних іграшок з сиру, дерева, глини, соломи і трави.

Адреса музею: м.Київ, Кловський узвіз, 8 (ст. метро Кловська)
тел.: (044) 253-54-00
Директор: Людмила Гладун
Графік роботи музею: вівторок-п’ятниця: 10.00-19.00
субота: 10.00-17.45
неділя, понеділок — вихіднийстудентка КНАМ Кишкан М.